تماس با امداد باتری ماشین

باتری مناسب ماشین سوزوکی کیزاشیباتری مناسب ماشین موسوباتری مناسب ماشین هیوندا ولاستر

  جهت کسب اطلاعات بیشتر و نیز دریافت مشاوره کافیست با یکی از شعب امداد باتری تماس حاصل فرمائید.

شماره تماس امداد باطری به صورت شبانه روزی : 

170 390 22

روش صحیح باتری به باتری کردن خودرو و ماشین

 

در هوای سرد، یک کابل تقویت‌کننده مناسب با کیفیت خوب با شماره سیم چهار تا شش لازم است تا جریان کافی را به منظور روشن کردن موتور یک اتومبیل از کار افتاده، فراهم کند. هر چه شماره سیم کوچک‌تر باشد (یعنی قطر سیم بزرگتر باشد)، بهتر است. سعی کنید خودرویی که از آن برای کابل به کابل استفاده می کنید را همیشه روشن نگه دارید. به هر صورت استارت زدن اتومبیل خراب توسط باتری سالم اتومبیل دیگر با موتور روشن می‌تواند از به وجود آمدن دو خودروی خراب جلوگیری کند. اجازه ندهید که گیره‌های کابل تقویت‌کننده با یک دیگر تماس پیدا کنند و یا گیره مثبت با بدنه خودرو یا بدنه موتور تماس یابد.بدنه در همه جا نقش قطب منفی را دارد. اگر دمای هوا، کمتر از دمای منجمد شدن است، بررسی کنید که الکترولیت در باتری معیوب منجمد نشده باشد و اصطلاحاً باتری یخ زده نباشد. اگر الکترولیت منجمد شده، اجازه دهید که پیش از کارکردن یخ آن ذوب شود.

باتری ماشین ال 90

یک باتری دشارژ شده که ولتاژ آن به اندازه ۱۲ ولت یا کمتر است، تقریباً در دمای منفی ۱۵درجه یخ خواهد زد.

پس باتری به این راحتی یخ نمی‌زند، ولی باز هم الکترلیت را چک کنید.

بدون لمس اتومبیل، همه لوازم غیر لازم و چراغ‌های هر دو خودرورا خاموش کنید. مطمئن شوید که تهویه کافی وجود دارد و از عینک ایمنی استفاده کنید.

ماشینی که باتری سالم دارد را روشن کنید و اجازه دهید که حداقل برای ۲ تا ۳دقیقه با دور موتور زیاد کار کند تا قبل از شروع کار باتری خود را شارژ کند. گیره کابل کمکی مثبت (معمولاً قرمز) را به ترمینال مثبت روی باتری خراب وصل کنید. گیره انتهای دیگر کابل تقویت‌کننده مثبت را به ترمینال مثبت باتری سالم اتصال دهید. گیره کابل کمکی منفی (معمولاً سیاه) را به ترمینال منفی بر روی باتری سالم وصل کنید و سر دیگر گیره کابل متصل‌کننده منفی را به مکانی تمیز و بدون رنگ بر روی بدنه موتور یا بدنه اتومبیل که باتری آن از کار افتاده و دور از باتری اتصال دهید.

باتری مناسب ماشین پژو 206

اجازه دهید اتومبیل سالم با دور موتور بالا برای پنج دقیقه یا بیشتر جهت فرصت دادن به باتری معیوب برای شارژ شدن و گرم شدن الکترولیت آن، در حالت خلاص کار کند. اتومبیل از کار افتاده را روشن کنید و اجازه دهید که با دور موتور بالا در حالت خلاص کار کند. اگر اتومبیل بار اول استارت نخورد، اتصالات را مجدداً چک کنید، چند دقیقه صبر کنید و مجدداً سعی کنید.

کابل‌های کمکی را به صورت عکس آن چه در بالا گفته شده قطع نمایید و ابتدا گیره منفی را از روی بدنه ماشین یا بدنه موتور اتومبیلی که قبلاً کار نمی‌کرد به منظور کم کردن احتمال انفجار جدا کنید. جهت پی بردن به علت دشارژ عمیق و آسیب‌های احتمالی باتری، در نخستین فرصتی که بدست آوردید باتری از کار افتاده را کاملاً شارژ و تست کنید. فراگرفتن این مساله می‌تواند کمک بسیار موثری در صبح‌های سرد زمستان برای شما و سایرین باشد.

  جهت کسب اطلاعات در مورد باتری مناسب ماشین سمند اینجا کلیک نمائید.

شماره تماس امداد باطری به صورت شبانه روزی : 

170 390 22

شارژ باتری ماشین توسط دینام

استارت نزدن ماشین به علت خراب بودن باتری ماشین و دینام ماشین و یا استارت می تواند باشد

 جهت اطمینان از سالم بودن دینام و باتری اتمی ماشین و برق خودرو هر سه ماه یک بار دینام خودرو را تست نمائید

تا از شارژ کامل باتری توسط دینام و عدم نوسان آن اطمینان حاصل فرمائید.

بهترین راه تشخیص خراب بودن باتری ماشین و زمان تعویض باتری

1-به زمان خرید باتری قبلی خودروی خود دقت کنید،معمولا باتری های ماشین بیشتر از 2 ال 3 سال کار نمی کنند.باتری ها دارای تاریخ تولید می باشند که در صورتی که باتری نصب شده بر روی خودروی شما به صورت فابریک نمی باشد (قبلا تعویض گردیده است) اقدام به خواندن تاریخ درج شده بر روی آن نمائید یا با مراجعه به سایت  www.emdadbattri.ir  اقدام به کسب اطلاعات در خصوص آن نمائید.
2- امداد باتری تست باتری خودرویتان را در محل برای شما انجام می دهد.در صورتی که نیاز به تعویض باتری باشد،باتری جایگزین برای شما ارسال خواهد شد.

نکته:

۱- باتری هر خودرو دارای استاندارد و آمپر متناسب با نوع مصرف خودرو می باشد (آمپر بالاتر از استاندارد مشخص ماشین در صورت عدم وجود مصرف کننده در ماشین به دینام خودرو آسیب رسانده و از عمر آن کم می کند)

نحوه تشخیص خراب بودن باتری ماشین از روی رنگ چشمی نشانگر آن

الف - در صورتی که چشمی باتری به رنگ سبز است و از زمان طول عمر طبیعی آن گذشته (بطور متوسط بین 2 الی 2.5 سال) و ماشین استارت نمی خورد خوشبختانه دینام خودروی شما سالم بوده و باتری را شارژ می کند اما به علت کهولت باتری توانایی دریافت شارژ توسط دینام در آن پایین آمده و نیاز به تعویض باتری ماشین شما می باشد.

ب - در صورتی که چشمی نشانگر به رنگ سیاه است (البته در صورتی که باتری محصول شرکت هیوندا کره باشد به رنگ سفید می باشد) نشان دهنده دشارژ شدن باتری بوده و در صورتی که از طول عمر آن بیش از یک سال گذشته باشد باید اقدام به تعویض باطری ماشین نمود . در صورتی که کمتر از یکسال از تعویض باتری گذشته باشد باتری قابل شارژ مجدد بوده و تا مدتی کمتر از حد انتظار اول قابل استفاده می باشد.

ج - در صورتی که چشمی نشانگر به رنگ سفید است (البته در صورتی که باتری محصول شرکت هیوندا کره باشد به رنگ قرمز می باشد) نشان دهنده احتمالا خراب بودن دینام و پایین آمدن سطح الکترولیت باتری و تعویض باتری می باشد.