تماس با امداد باتری ماشین

باتری مناسب ماشین سوزوکی کیزاشیباتری مناسب ماشین موسوباتری مناسب ماشین هیوندا ولاستر

سیکل کاری باتری

 

سیکل کاری عبارت است از تعداد دفعاتی که یک باتری از 100% شارژ به 20% شارژ (یعنی 80% دشارژ میشود) رسیده سپس مجدداً به حالت 100% شارژ برسد.

(گاهی شرکت های تولید کننده بجای 20% شارژ از 10% تا 50% شارژ استفاده میکنند).

سیکل کاری باتری های خودرو، بین 30 تا 150 سیکل میباشد.

طول عمر یک باتری به شاخص های دیگری مانند سالم بودن دینام خودرو و مصرف برق ماشین (عدم برق دزدی) نیز بستگی دارد

اغلب کسانی که خودرویشان مصرف عمومی دارد (کسانی که در آژانس کار میکنند و کسانی که به عنوان تاکسی سرویس خطی میباشند) طول عمر باتری خودریشان به علت استارت خوردن بیش از حد در طول روز نسبت به کسانی که از خودرو خود استفاده شخصی دارند کمتر خواهد بود

به عنوان مثال اگر قرار است یک باتری بصورت طبیعی 3سال بر روی یک خودرو کار کند بروی تاکسی و یا ماشین آژانس به 2تا 2/5سال کاهش پیدا میکند

 

توصیه امداد باتری به عزیزانی که دارای خودروی عمومی میباشند استفاده از باتری فابریک و استاندارد ماشین می باشد

 

برای خرید، ارسال، نصب رایگان و دریافت مشاور با امداد باتری تماس حاصل فرمائید.

شماره تماس امداد باطری به صورت شبانه روزی : 

170 390 22

شارژ باتری ماشین توسط دینام

استارت نزدن ماشین به علت خراب بودن باتری ماشین و دینام ماشین و یا استارت می تواند باشد

 جهت اطمینان از سالم بودن دینام و باتری اتمی ماشین و برق خودرو هر سه ماه یک بار دینام خودرو را تست نمائید

تا از شارژ کامل باتری توسط دینام و عدم نوسان آن اطمینان حاصل فرمائید.

بهترین راه تشخیص خراب بودن باتری ماشین و زمان تعویض باتری

1-به زمان خرید باتری قبلی خودروی خود دقت کنید،معمولا باتری های ماشین بیشتر از 2 ال 3 سال کار نمی کنند.باتری ها دارای تاریخ تولید می باشند که در صورتی که باتری نصب شده بر روی خودروی شما به صورت فابریک نمی باشد (قبلا تعویض گردیده است) اقدام به خواندن تاریخ درج شده بر روی آن نمائید یا با مراجعه به سایت  www.emdadbattri.ir  اقدام به کسب اطلاعات در خصوص آن نمائید.
2- امداد باتری تست باتری خودرویتان را در محل برای شما انجام می دهد.در صورتی که نیاز به تعویض باتری باشد،باتری جایگزین برای شما ارسال خواهد شد.

نکته:

۱- باتری هر خودرو دارای استاندارد و آمپر متناسب با نوع مصرف خودرو می باشد (آمپر بالاتر از استاندارد مشخص ماشین در صورت عدم وجود مصرف کننده در ماشین به دینام خودرو آسیب رسانده و از عمر آن کم می کند)

نحوه تشخیص خراب بودن باتری ماشین از روی رنگ چشمی نشانگر آن

الف - در صورتی که چشمی باتری به رنگ سبز است و از زمان طول عمر طبیعی آن گذشته (بطور متوسط بین 2 الی 2.5 سال) و ماشین استارت نمی خورد خوشبختانه دینام خودروی شما سالم بوده و باتری را شارژ می کند اما به علت کهولت باتری توانایی دریافت شارژ توسط دینام در آن پایین آمده و نیاز به تعویض باتری ماشین شما می باشد.

ب - در صورتی که چشمی نشانگر به رنگ سیاه است (البته در صورتی که باتری محصول شرکت هیوندا کره باشد به رنگ سفید می باشد) نشان دهنده دشارژ شدن باتری بوده و در صورتی که از طول عمر آن بیش از یک سال گذشته باشد باید اقدام به تعویض باطری ماشین نمود . در صورتی که کمتر از یکسال از تعویض باتری گذشته باشد باتری قابل شارژ مجدد بوده و تا مدتی کمتر از حد انتظار اول قابل استفاده می باشد.

ج - در صورتی که چشمی نشانگر به رنگ سفید است (البته در صورتی که باتری محصول شرکت هیوندا کره باشد به رنگ قرمز می باشد) نشان دهنده احتمالا خراب بودن دینام و پایین آمدن سطح الکترولیت باتری و تعویض باتری می باشد.