تماس با امداد باتری ماشین

باتری مناسب ماشین سوزوکی کیزاشیباتری مناسب ماشین موسوباتری مناسب ماشین هیوندا ولاستر

کدام باطری را بخریم؟

برای خرید باطری مناسب برای خودرو شما ، این 4 عامل را باید در نظر داشته باشید:

1-گارانتی معتبر: شرکتهای معتبر سازنده باطری ، محصولات خود را برای مدت حداقل یکسال گارانتی می کنند ، و موظف به پشتیبانی و تعویض باطری معیوب هستند. گارانتی باطری ، خاطر شما را از خریدتان آسوده می کند.

2-تاریخ تولید باطری:از تاریخ تولید باطری ای می خرید، نباید بیشتر از 18 ماه گذشته باشد، درست است که عمر باطری به تعداد دفعات شارژ و دشارژ بستگی دارد، اما باطری جدیدتر، دوام بیشتری دارد.
نحوه تشخیص تاریخ تولید باطری را در اینجا .بخوانید

3-ابعاد فیزیکی باطری:ابعاد باطری باید به گونه ای باشد که در محفظه مخصوص خود قرار گیرد. در برخی خودروها، جعبه مخصوصی برای باطری در موتور قرار دارد و باطری باید الزاما در آن قرار گیرد.

4-باطری تر یا باطری خشک؟
برای استفاده در هر نوع خودرو ، باطری خشک از هر نظر مناسب تر و ایمن تر است ، تنها مزیت باطری تر ، ارزانتر بودن آن است. باطری خشک دوام و کیفیت بهتری دارد.


باطری کیا سورنتو

باطری کیا سورنتو


              Hyundai Veloster                                                                bmw X3

                   باطری هیوندای ولستر                                                                           باطری بی ام و x3


باطری کیا کادنزا

باطری کیا کادنزا


شماره تماس امداد باطری به صورت شبانه روزی : 

170 390 22

          

شارژ باتری ماشین توسط دینام

استارت نزدن ماشین به علت خراب بودن باتری ماشین و دینام ماشین و یا استارت می تواند باشد

 جهت اطمینان از سالم بودن دینام و باتری اتمی ماشین و برق خودرو هر سه ماه یک بار دینام خودرو را تست نمائید

تا از شارژ کامل باتری توسط دینام و عدم نوسان آن اطمینان حاصل فرمائید.

بهترین راه تشخیص خراب بودن باتری ماشین و زمان تعویض باتری

1-به زمان خرید باتری قبلی خودروی خود دقت کنید،معمولا باتری های ماشین بیشتر از 2 ال 3 سال کار نمی کنند.باتری ها دارای تاریخ تولید می باشند که در صورتی که باتری نصب شده بر روی خودروی شما به صورت فابریک نمی باشد (قبلا تعویض گردیده است) اقدام به خواندن تاریخ درج شده بر روی آن نمائید یا با مراجعه به سایت  www.emdadbattri.ir  اقدام به کسب اطلاعات در خصوص آن نمائید.
2- امداد باتری تست باتری خودرویتان را در محل برای شما انجام می دهد.در صورتی که نیاز به تعویض باتری باشد،باتری جایگزین برای شما ارسال خواهد شد.

نکته:

۱- باتری هر خودرو دارای استاندارد و آمپر متناسب با نوع مصرف خودرو می باشد (آمپر بالاتر از استاندارد مشخص ماشین در صورت عدم وجود مصرف کننده در ماشین به دینام خودرو آسیب رسانده و از عمر آن کم می کند)

نحوه تشخیص خراب بودن باتری ماشین از روی رنگ چشمی نشانگر آن

الف - در صورتی که چشمی باتری به رنگ سبز است و از زمان طول عمر طبیعی آن گذشته (بطور متوسط بین 2 الی 2.5 سال) و ماشین استارت نمی خورد خوشبختانه دینام خودروی شما سالم بوده و باتری را شارژ می کند اما به علت کهولت باتری توانایی دریافت شارژ توسط دینام در آن پایین آمده و نیاز به تعویض باتری ماشین شما می باشد.

ب - در صورتی که چشمی نشانگر به رنگ سیاه است (البته در صورتی که باتری محصول شرکت هیوندا کره باشد به رنگ سفید می باشد) نشان دهنده دشارژ شدن باتری بوده و در صورتی که از طول عمر آن بیش از یک سال گذشته باشد باید اقدام به تعویض باطری ماشین نمود . در صورتی که کمتر از یکسال از تعویض باتری گذشته باشد باتری قابل شارژ مجدد بوده و تا مدتی کمتر از حد انتظار اول قابل استفاده می باشد.

ج - در صورتی که چشمی نشانگر به رنگ سفید است (البته در صورتی که باتری محصول شرکت هیوندا کره باشد به رنگ قرمز می باشد) نشان دهنده احتمالا خراب بودن دینام و پایین آمدن سطح الکترولیت باتری و تعویض باتری می باشد.