تماس با امداد باتری ماشین

باتری مناسب ماشین سوزوکی کیزاشیباتری مناسب ماشین موسوباتری مناسب ماشین هیوندا ولاستر

عوامل تعیین کننده قیمت باطری چیست؟

اگر برای خرید باطری اقدام کرده باشید ، حتما متوجه تفاوت قیمت باطری های ظاهرا مشابه شده اید. 4 عامل زیر، قیمت باطری را تعیین می کنند.

1-گارانتی باطری: باطری های دارای گارانتی، حدود 5 تا 10 درصد گرانتر هستند و البته شرکتهایی که به کیفیت باطری خود اطمینان دارند آن را گارانتی می کنند و معمولا باطری های بی کیفیت بدون گارانتی عرضه می شوند. بنابراین، قیمت باطری ماشین بستگی به وجود ، و یا عدم وجود گارانتی دارد.
2-آمپراژ باطری: مهمترین و تعیین کننده ترین عامل قیمت باطری ماشین ، آمپراژ آن است ، تا آنجا که برخی فروشندگان باطری ، قیمت را برحسب هر آمپر ارائه می دهند، مثلا می گویند: هر آمپر باطری 4 هزار تومان ، درنتیجه قیمت باطری پژو 206 که 60 آمپر است ، 240 هزار تومان خواهد بود. در نتیجه قیمت باطری تندر 90 و قیمت باطری پژو که از نظر آمپر یکسان هستند ، برابر است. باید توجه داشت که قیمت باطری تابع قیمت دلار نیز هست، زیرا حتی باطری های داخلی نیز با مواد خارجی وارداتی تولید می شوند ، لذا قیمت دلار نیز در قیمت باطری موثر است.
3- باطری خشک یا باطری تر: باطری خشک تکنولوژی بالاتر، ایمنی بیشتر و کیفیت بهتری نسبت به باطری تر دارد و در نتیجه گرانتر از باطری تر است. خودروهای مدرن ، مانند هیوندای ، کیا و بالاتر از آنها ، فقط باطری خشک استفاده می کنند. پس قیمت باطری خشک بیشتر از قیمت باطری تر است. 4- کشور تولید کننده باطری: اینکه باطری ساخت کدام کشور باشد، نقش مهمی در قیمت آن دارد، در حال حاضر، باطری های خارجی از باطری های ایرانی گران تر می باشند.


               باطری ولستر                 benz ML350


باطری اوربیتال                       باطری سانتافه                   باطری پرادو            باطری پوما


               باطری اکسنت                    باطری ساندرو


شماره تماس امداد باطری به صورت شبانه روزی : 

170 390 22

شارژ باتری ماشین توسط دینام

استارت نزدن ماشین به علت خراب بودن باتری ماشین و دینام ماشین و یا استارت می تواند باشد

 جهت اطمینان از سالم بودن دینام و باتری اتمی ماشین و برق خودرو هر سه ماه یک بار دینام خودرو را تست نمائید

تا از شارژ کامل باتری توسط دینام و عدم نوسان آن اطمینان حاصل فرمائید.

بهترین راه تشخیص خراب بودن باتری ماشین و زمان تعویض باتری

1-به زمان خرید باتری قبلی خودروی خود دقت کنید،معمولا باتری های ماشین بیشتر از 2 ال 3 سال کار نمی کنند.باتری ها دارای تاریخ تولید می باشند که در صورتی که باتری نصب شده بر روی خودروی شما به صورت فابریک نمی باشد (قبلا تعویض گردیده است) اقدام به خواندن تاریخ درج شده بر روی آن نمائید یا با مراجعه به سایت  www.emdadbattri.ir  اقدام به کسب اطلاعات در خصوص آن نمائید.
2- امداد باتری تست باتری خودرویتان را در محل برای شما انجام می دهد.در صورتی که نیاز به تعویض باتری باشد،باتری جایگزین برای شما ارسال خواهد شد.

نکته:

۱- باتری هر خودرو دارای استاندارد و آمپر متناسب با نوع مصرف خودرو می باشد (آمپر بالاتر از استاندارد مشخص ماشین در صورت عدم وجود مصرف کننده در ماشین به دینام خودرو آسیب رسانده و از عمر آن کم می کند)

نحوه تشخیص خراب بودن باتری ماشین از روی رنگ چشمی نشانگر آن

الف - در صورتی که چشمی باتری به رنگ سبز است و از زمان طول عمر طبیعی آن گذشته (بطور متوسط بین 2 الی 2.5 سال) و ماشین استارت نمی خورد خوشبختانه دینام خودروی شما سالم بوده و باتری را شارژ می کند اما به علت کهولت باتری توانایی دریافت شارژ توسط دینام در آن پایین آمده و نیاز به تعویض باتری ماشین شما می باشد.

ب - در صورتی که چشمی نشانگر به رنگ سیاه است (البته در صورتی که باتری محصول شرکت هیوندا کره باشد به رنگ سفید می باشد) نشان دهنده دشارژ شدن باتری بوده و در صورتی که از طول عمر آن بیش از یک سال گذشته باشد باید اقدام به تعویض باطری ماشین نمود . در صورتی که کمتر از یکسال از تعویض باتری گذشته باشد باتری قابل شارژ مجدد بوده و تا مدتی کمتر از حد انتظار اول قابل استفاده می باشد.

ج - در صورتی که چشمی نشانگر به رنگ سفید است (البته در صورتی که باتری محصول شرکت هیوندا کره باشد به رنگ قرمز می باشد) نشان دهنده احتمالا خراب بودن دینام و پایین آمدن سطح الکترولیت باتری و تعویض باتری می باشد.