تماس با امداد باتری ماشین

باتری مناسب ماشین سوزوکی کیزاشیباتری مناسب ماشین موسوباتری مناسب ماشین هیوندا ولاستر

ساختار بدنه ی باطری به چه شکلی است؟

همه ما تا به حال بدنه باتری را دیده ایم. اما شاید اطلاعات دقیقی از این بدنه نداریم. بدنه باتری از جنس لاستیک یا پلاستیک مصنوعی بسیار قوی ساخته می شود.
دلیل مهمی وجود دارد که این بدنه ها را از جنس مستحکم و مقاومی می سازند. این بدنه باید در برابر حرات تولید شده از فعل و انفعالات شیمیایی بسیار مقاوم باشد. همچنین بسیار اهمیت دارد که این بدنه علاوه بر این که در برابر ضربه و فشار باید مقاومت بالایی را از خود نشان دهد، در برابر عبور جریان برق نیز باید عایق و بسیار خوبی باشد.
بدنه باتری را به شکل خانه خانه یا مشبک می سازند. در کف هر خانه حوضچه هایی تعبیه شده است که برای ته نشین شدن ذراتی که از صفحات باتری جدا می شوند و همچنین جلوگیری از اتصالات صفحات با یکدیگر بر عهده این خانه ها می باشد.
اگر این خانه ها در بدنه باتری خودرو وجود نداشته باشد، هنگام بالا آمدن لجن و یا رسوبات در باتری، موجب می شود تا اتصال صفحات در باتری کم شده که در نتیجه کم شدن قدرت باتری خودرو را بهه همراه  دارد.
این خانه ها کاملا از یکدیگر جدا می باشند. میزان برق تولیدی هر خانه نیز ۲٫۲ ولت می باشد.
اگر تعدادی صفحه مثبت و منفی داخل خانه باتری قرار دهیم و سپس درون باتری یک الکترولیت مانند اسید سولفوریک بریزیم، توسط ولت متر می توان ولتاژ برق را حساب کرد که برابر با ۲٫۲ ولت می باشد. حال با یک محاسبه سرانگشتی می توان دریافت که برای یک باتری شش ولتی به سه خانه نیازمند هستیم.
در بدنه باتری خودرو بسیار اهمیت دارد که این خانه ها با یکدیگر در ارتباط نباشند.


باطری اکسنت                باطری کوراندو                لکسوس rx350              لکسوس is460


                   باطری ال90        باطری سانتافه         باطری ساندرو         باطری پژو405              باطری سمند


شماره تماس امداد باطری به صورت شبانه روزی : 

170 390 22

شارژ باتری ماشین توسط دینام

استارت نزدن ماشین به علت خراب بودن باتری ماشین و دینام ماشین و یا استارت می تواند باشد

 جهت اطمینان از سالم بودن دینام و باتری اتمی ماشین و برق خودرو هر سه ماه یک بار دینام خودرو را تست نمائید

تا از شارژ کامل باتری توسط دینام و عدم نوسان آن اطمینان حاصل فرمائید.

بهترین راه تشخیص خراب بودن باتری ماشین و زمان تعویض باتری

1-به زمان خرید باتری قبلی خودروی خود دقت کنید،معمولا باتری های ماشین بیشتر از 2 ال 3 سال کار نمی کنند.باتری ها دارای تاریخ تولید می باشند که در صورتی که باتری نصب شده بر روی خودروی شما به صورت فابریک نمی باشد (قبلا تعویض گردیده است) اقدام به خواندن تاریخ درج شده بر روی آن نمائید یا با مراجعه به سایت  www.emdadbattri.ir  اقدام به کسب اطلاعات در خصوص آن نمائید.
2- امداد باتری تست باتری خودرویتان را در محل برای شما انجام می دهد.در صورتی که نیاز به تعویض باتری باشد،باتری جایگزین برای شما ارسال خواهد شد.

نکته:

۱- باتری هر خودرو دارای استاندارد و آمپر متناسب با نوع مصرف خودرو می باشد (آمپر بالاتر از استاندارد مشخص ماشین در صورت عدم وجود مصرف کننده در ماشین به دینام خودرو آسیب رسانده و از عمر آن کم می کند)

نحوه تشخیص خراب بودن باتری ماشین از روی رنگ چشمی نشانگر آن

الف - در صورتی که چشمی باتری به رنگ سبز است و از زمان طول عمر طبیعی آن گذشته (بطور متوسط بین 2 الی 2.5 سال) و ماشین استارت نمی خورد خوشبختانه دینام خودروی شما سالم بوده و باتری را شارژ می کند اما به علت کهولت باتری توانایی دریافت شارژ توسط دینام در آن پایین آمده و نیاز به تعویض باتری ماشین شما می باشد.

ب - در صورتی که چشمی نشانگر به رنگ سیاه است (البته در صورتی که باتری محصول شرکت هیوندا کره باشد به رنگ سفید می باشد) نشان دهنده دشارژ شدن باتری بوده و در صورتی که از طول عمر آن بیش از یک سال گذشته باشد باید اقدام به تعویض باطری ماشین نمود . در صورتی که کمتر از یکسال از تعویض باتری گذشته باشد باتری قابل شارژ مجدد بوده و تا مدتی کمتر از حد انتظار اول قابل استفاده می باشد.

ج - در صورتی که چشمی نشانگر به رنگ سفید است (البته در صورتی که باتری محصول شرکت هیوندا کره باشد به رنگ قرمز می باشد) نشان دهنده احتمالا خراب بودن دینام و پایین آمدن سطح الکترولیت باتری و تعویض باتری می باشد.