تماس با امداد باتری ماشین

باتری مناسب ماشین سوزوکی کیزاشیباتری مناسب ماشین موسوباتری مناسب ماشین هیوندا ولاستر

آیا شارژر فندکی باطری ماشین را خراب میکند؟

در حال حاضر استفاده از شارژر های یو اس بی که بر روی جا فندکی خودرو وصل می شوند در میان عموم راننده ها رواج زیادی پیدا کرده است.  بسیاری از افراد در حین رانندگی گوشی همراه خود را به شارژر فندکی وصل کرده و توسط آن باتری موبایل خود را شارژ می کنند. اما همواره نگران این موضوع هستند که آیا استفاده از شارژر فندکی به باتری خودرو آسیب می رساند یا نه؟
برای پاسخ دادن به این سوال باید در مرحله اول شارژر فندکی را مورد بررسی قرار دهیم. این شارژر ها دارای ۱۲ ولت برق می باشند و در بسیاری از خودرو ها، این درگاه ۱۲ ولتی، منتقل کردن برق را در هیچ زمانی متوقف نمی کند. این به این معنا است که حتی در زمانی که ماشین شما خاموش می باشد باز هم باتری آن در حال تخلیه شدن است.
هر چند که این میزان آمپر حتی برای طولانی مدت و زمان هایی که ماشین برای مدت طولانی خاموش است نمی تواند با باتری خودرو شما آسیب بزند. در واقع این که این شارژر ها تا چه حدی قادرند با باتری گوشی شما آسیب بزنند هنوز اطلاع دقیقی ثبت نشده است. اما اگر تمایل دارید تا هم از باتری ماشین خود محافظت کرده و هم باتری گوشی خود را حفظ کنید، به نکات زیر توجه کنید.
۱) حتما در زمان هایی که ماشین در حال استارت خوردن است، گوشی را از شارژر فندکی خودرو جدا کنید. چرا که اگر نوسان برقی در این لحظه اتفاق بیفتد، هم به باتری خودرو و هم به باتری گوشی شما آسیب می زند. هر چند که ممکن است هیچ گاه این مسئله پیش نیاید ولی به هر حال باید جلوی این اتفاق را گرفت.
۲) نکته بعد این است که سعی کنید گوش خود را فقط با شارژر اصلی آن شارژ کنید. استفاده از شارژر فندکی را فقط برای زمان های اجبار اختصاص دهید. شارژر فندکی هر چقدر هم استاندارد باشد باز هم برای گوشی همراه مناسب نیست.


                    bmw X3                  BMW 320                 moso


                  باطری ماکسیما                  باطری رونیز                          باطری سرانزا                           باطری مورانو


                   kia cerato delkor              Kia Cadenza              lexus is300


شماره تماس امداد باطری به صورت شبانه روزی : 

170 390 22

شارژ باتری ماشین توسط دینام

استارت نزدن ماشین به علت خراب بودن باتری ماشین و دینام ماشین و یا استارت می تواند باشد

 جهت اطمینان از سالم بودن دینام و باتری اتمی ماشین و برق خودرو هر سه ماه یک بار دینام خودرو را تست نمائید

تا از شارژ کامل باتری توسط دینام و عدم نوسان آن اطمینان حاصل فرمائید.

بهترین راه تشخیص خراب بودن باتری ماشین و زمان تعویض باتری

1-به زمان خرید باتری قبلی خودروی خود دقت کنید،معمولا باتری های ماشین بیشتر از 2 ال 3 سال کار نمی کنند.باتری ها دارای تاریخ تولید می باشند که در صورتی که باتری نصب شده بر روی خودروی شما به صورت فابریک نمی باشد (قبلا تعویض گردیده است) اقدام به خواندن تاریخ درج شده بر روی آن نمائید یا با مراجعه به سایت  www.emdadbattri.ir  اقدام به کسب اطلاعات در خصوص آن نمائید.
2- امداد باتری تست باتری خودرویتان را در محل برای شما انجام می دهد.در صورتی که نیاز به تعویض باتری باشد،باتری جایگزین برای شما ارسال خواهد شد.

نکته:

۱- باتری هر خودرو دارای استاندارد و آمپر متناسب با نوع مصرف خودرو می باشد (آمپر بالاتر از استاندارد مشخص ماشین در صورت عدم وجود مصرف کننده در ماشین به دینام خودرو آسیب رسانده و از عمر آن کم می کند)

نحوه تشخیص خراب بودن باتری ماشین از روی رنگ چشمی نشانگر آن

الف - در صورتی که چشمی باتری به رنگ سبز است و از زمان طول عمر طبیعی آن گذشته (بطور متوسط بین 2 الی 2.5 سال) و ماشین استارت نمی خورد خوشبختانه دینام خودروی شما سالم بوده و باتری را شارژ می کند اما به علت کهولت باتری توانایی دریافت شارژ توسط دینام در آن پایین آمده و نیاز به تعویض باتری ماشین شما می باشد.

ب - در صورتی که چشمی نشانگر به رنگ سیاه است (البته در صورتی که باتری محصول شرکت هیوندا کره باشد به رنگ سفید می باشد) نشان دهنده دشارژ شدن باتری بوده و در صورتی که از طول عمر آن بیش از یک سال گذشته باشد باید اقدام به تعویض باطری ماشین نمود . در صورتی که کمتر از یکسال از تعویض باتری گذشته باشد باتری قابل شارژ مجدد بوده و تا مدتی کمتر از حد انتظار اول قابل استفاده می باشد.

ج - در صورتی که چشمی نشانگر به رنگ سفید است (البته در صورتی که باتری محصول شرکت هیوندا کره باشد به رنگ قرمز می باشد) نشان دهنده احتمالا خراب بودن دینام و پایین آمدن سطح الکترولیت باتری و تعویض باتری می باشد.