تماس با امداد باتری ماشین

باتری مناسب ماشین سوزوکی کیزاشیباتری مناسب ماشین موسوباتری مناسب ماشین هیوندا ولاستر

خطرات اسید باطری خودرو

اسید سولفوریک ، اسیدی شدیدا خورنده است. وقتی این اسید با پوست تماس پیدا کند باعث سوختگی شدید و حتی درجه سه می شود. حتی گاز این اسید باعث تحریک چشم ها، بینی و گلو می شود. در صورت پاشیدن مستقیم این اسید به چشم ممکن است فرد کور شود. استنشاق گاز این اسید، باعث مشکلات ریوی میشود.


          BMW 320           bmw X3           Kia Cadenza


                                  باطری شارک        باطری صبا         باطری سوزوکی          باطری پوما


اقدامات احتیاطی
هنگام کار با باتری ماشین برای حفاظت از چشمانتان، عینک محافظ بزنید. همچنین از آن جا که اسید سولفوریک لباس ها و به ویژه لباس های کتانی را خورده و به پوست می رسد سعی کنید لباس پلی استری بپوشید. پلی استر ضد اسید است و پوست را در مقابل اسید حفاظت می کند. هنگام کار روی باتری از دستورات سازنده پیروی کنید و وقتی اطلاع لازم را نداشتید از یک فرد حرفه ای کمک بگیرید. دقت کنید که کار با باتری یعنی کار با یک اسید خوردنده، گاز قابل انفجار و جریان برق که همگی می توانند باعث ایجاد یک فاجعه شوند.


                korando                benz ML350             hyundai accent


شماره تماس امداد باطری به صورت شبانه روزی : 

170 390 22

 

 

شارژ باتری ماشین توسط دینام

استارت نزدن ماشین به علت خراب بودن باتری ماشین و دینام ماشین و یا استارت می تواند باشد

 جهت اطمینان از سالم بودن دینام و باتری اتمی ماشین و برق خودرو هر سه ماه یک بار دینام خودرو را تست نمائید

تا از شارژ کامل باتری توسط دینام و عدم نوسان آن اطمینان حاصل فرمائید.

بهترین راه تشخیص خراب بودن باتری ماشین و زمان تعویض باتری

1-به زمان خرید باتری قبلی خودروی خود دقت کنید،معمولا باتری های ماشین بیشتر از 2 ال 3 سال کار نمی کنند.باتری ها دارای تاریخ تولید می باشند که در صورتی که باتری نصب شده بر روی خودروی شما به صورت فابریک نمی باشد (قبلا تعویض گردیده است) اقدام به خواندن تاریخ درج شده بر روی آن نمائید یا با مراجعه به سایت  www.emdadbattri.ir  اقدام به کسب اطلاعات در خصوص آن نمائید.
2- امداد باتری تست باتری خودرویتان را در محل برای شما انجام می دهد.در صورتی که نیاز به تعویض باتری باشد،باتری جایگزین برای شما ارسال خواهد شد.

نکته:

۱- باتری هر خودرو دارای استاندارد و آمپر متناسب با نوع مصرف خودرو می باشد (آمپر بالاتر از استاندارد مشخص ماشین در صورت عدم وجود مصرف کننده در ماشین به دینام خودرو آسیب رسانده و از عمر آن کم می کند)

نحوه تشخیص خراب بودن باتری ماشین از روی رنگ چشمی نشانگر آن

الف - در صورتی که چشمی باتری به رنگ سبز است و از زمان طول عمر طبیعی آن گذشته (بطور متوسط بین 2 الی 2.5 سال) و ماشین استارت نمی خورد خوشبختانه دینام خودروی شما سالم بوده و باتری را شارژ می کند اما به علت کهولت باتری توانایی دریافت شارژ توسط دینام در آن پایین آمده و نیاز به تعویض باتری ماشین شما می باشد.

ب - در صورتی که چشمی نشانگر به رنگ سیاه است (البته در صورتی که باتری محصول شرکت هیوندا کره باشد به رنگ سفید می باشد) نشان دهنده دشارژ شدن باتری بوده و در صورتی که از طول عمر آن بیش از یک سال گذشته باشد باید اقدام به تعویض باطری ماشین نمود . در صورتی که کمتر از یکسال از تعویض باتری گذشته باشد باتری قابل شارژ مجدد بوده و تا مدتی کمتر از حد انتظار اول قابل استفاده می باشد.

ج - در صورتی که چشمی نشانگر به رنگ سفید است (البته در صورتی که باتری محصول شرکت هیوندا کره باشد به رنگ قرمز می باشد) نشان دهنده احتمالا خراب بودن دینام و پایین آمدن سطح الکترولیت باتری و تعویض باتری می باشد.