تماس با امداد باتری ماشین

باتری مناسب ماشین سوزوکی کیزاشیباتری مناسب ماشین موسوباتری مناسب ماشین هیوندا ولاستر

آموزش روشن شدن تلویزیون با باطری خودرو

باطری خودرو می تواند بر روی مجموعه ای از دستگاه های نصب شده در وسیله نقلیه شما تأثیر بگذارد. پس از استارت زدن، ماشین شما باتری زیادی از برق را استفاده نمی کند. این ماشین عمدتا بر روی موتور اجرا می شود، باتری را خاموش می کند تا رادیو، شیشه پاک کن و شیشه جلو را راه بیندازد. برای روشن کردن تلویزیون از برق باطری اتومبیل چند مورد را باید انجام داد:
۱)یک آداپتور برق متناوب AC را به جای فندک سیگار وصل کنید. آداپتور پلاگین دو یا سه پورت دارد  بنابراین امکان اتصال دستگاه های برق وجوددارد.
۲)کلید را وارد کرده و استارت بزنید.اگر چه برای موتور نیازی به برق نیست اما برای روشن کردن تلویزیون نیازمند خواهید بود.
۳)تلویزیون را به آداپتور متناوب برق وصل کنید.
۴)دکمه “Power” را در تلویزیون فشار دهید.
نکته
برخی از اتومبیل ها شاخه های الکتریکی نصب شده دارند. اگر ماشین شما پریز برق دارد، لازم نیست که آداپتور برق متناوب AC را به پورت سیگار وارد کنید.
با کمک این آموزش هر زمان که نیاز داشتید می توانید اقدام به روشن کردن تلویزیون با باتری ماشین کنید.


                                  Lexus rx350                 korando                      benz ML350


                                            باطری سانتافه        باطری پژو پارس             باطری پرادو                 باطری توسان


                                                   DELKOR MF 56030                 باطری پوما


شماره تماس امداد باطری به صورت شبانه روزی : 

170 390 22

شارژ باتری ماشین توسط دینام

استارت نزدن ماشین به علت خراب بودن باتری ماشین و دینام ماشین و یا استارت می تواند باشد

 جهت اطمینان از سالم بودن دینام و باتری اتمی ماشین و برق خودرو هر سه ماه یک بار دینام خودرو را تست نمائید

تا از شارژ کامل باتری توسط دینام و عدم نوسان آن اطمینان حاصل فرمائید.

بهترین راه تشخیص خراب بودن باتری ماشین و زمان تعویض باتری

1-به زمان خرید باتری قبلی خودروی خود دقت کنید،معمولا باتری های ماشین بیشتر از 2 ال 3 سال کار نمی کنند.باتری ها دارای تاریخ تولید می باشند که در صورتی که باتری نصب شده بر روی خودروی شما به صورت فابریک نمی باشد (قبلا تعویض گردیده است) اقدام به خواندن تاریخ درج شده بر روی آن نمائید یا با مراجعه به سایت  www.emdadbattri.ir  اقدام به کسب اطلاعات در خصوص آن نمائید.
2- امداد باتری تست باتری خودرویتان را در محل برای شما انجام می دهد.در صورتی که نیاز به تعویض باتری باشد،باتری جایگزین برای شما ارسال خواهد شد.

نکته:

۱- باتری هر خودرو دارای استاندارد و آمپر متناسب با نوع مصرف خودرو می باشد (آمپر بالاتر از استاندارد مشخص ماشین در صورت عدم وجود مصرف کننده در ماشین به دینام خودرو آسیب رسانده و از عمر آن کم می کند)

نحوه تشخیص خراب بودن باتری ماشین از روی رنگ چشمی نشانگر آن

الف - در صورتی که چشمی باتری به رنگ سبز است و از زمان طول عمر طبیعی آن گذشته (بطور متوسط بین 2 الی 2.5 سال) و ماشین استارت نمی خورد خوشبختانه دینام خودروی شما سالم بوده و باتری را شارژ می کند اما به علت کهولت باتری توانایی دریافت شارژ توسط دینام در آن پایین آمده و نیاز به تعویض باتری ماشین شما می باشد.

ب - در صورتی که چشمی نشانگر به رنگ سیاه است (البته در صورتی که باتری محصول شرکت هیوندا کره باشد به رنگ سفید می باشد) نشان دهنده دشارژ شدن باتری بوده و در صورتی که از طول عمر آن بیش از یک سال گذشته باشد باید اقدام به تعویض باطری ماشین نمود . در صورتی که کمتر از یکسال از تعویض باتری گذشته باشد باتری قابل شارژ مجدد بوده و تا مدتی کمتر از حد انتظار اول قابل استفاده می باشد.

ج - در صورتی که چشمی نشانگر به رنگ سفید است (البته در صورتی که باتری محصول شرکت هیوندا کره باشد به رنگ قرمز می باشد) نشان دهنده احتمالا خراب بودن دینام و پایین آمدن سطح الکترولیت باتری و تعویض باتری می باشد.