تماس با امداد باتری ماشین

باتری مناسب ماشین کیا ریوباتری مناسب ماشین جک S5باتری مناسب ماشین سوزوکی ویتارا

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و نیز دریافت مشاوره با یکی از شعب امداد باتری تماس حاصل فرمائید.

شماره تماس امداد باطری به صورت شبانه روزی : 

170 390 22

 

آج تایر که در سطح خارجی آن واقع است وظایف گوناگونی بر عهده دارد که از آن جمله ‏می‏ توان به برقراری ارتباط بین تایر و سطح جاده، محافظت از بدنه در برابر صدمات احتمالی، و جلوگیری از لغزش خودرو اشارهنمود.

آج تایرها بسته به نوع عملکرد خود، دارای اشکال گوناگونی هستند، مثلا برخی از آجها آب را خوب تخلیه می‏ کنند، برخی مخصوص سرعتهای بالا هستند و برخی دیگر مخصوص مسیرهای ناهموار می‏ باشند.

لایههای سرپوش در بخش زیرین سطح خارجی تایر لایههایی از جنس پلی‏ استر قرار گرفته که قسمتهای داخلی تایر را سر جای خود نگه می ‏دارند.

تسمه محافظ در تایرهای رادیال ، لایه‌های محافظ فولادی مانند حلقه‌ای پیرامون تایر ، بین آج و بدنه قرار می‌گیرند و علاوه بر ایجاد اتصال بین این دو قسمت و جذب ضربات ناشی از سطح جاده ، مانعی در مقابل سوراخ شدن بدنه ایجاد می‌کنند بدنه تایر وظیفه بدنه اصلی تایر، تحمل فشار داخلی و ضربات وارده به هنگام حرکت ماشین در جاده است و هرچه تعداد لایه‏ های بدنه بیشتر باشد، در نتیجه استحکام آن بالاتر خواهد بود.

زهوار تایر در لبه تایر تعدادی سیم فولادی پوشیده شده با لاستیک وجود دارد که باعث می ‏شود، تایر شکل خود را حفظ کند و در داخل رینگ وضعیت خود را حفظ نموده و از آن خارج نشود.

باتری ماشین پراید

باتری ماشین تیبا

باتری ماشین پژو 405

 

دیواره‌های کناری دیواره جانبی بخشی است بردر روی آن مشخصات مربوط به تایر و نیز شرکت سازنده آن نوشته می‏ شود. آستر داخلی تایر امروزه به جای تایر و تیوب از تایرهای تیوبلس استفاده می‏ شود.

به همین دلیل برای جلوگیری از خروج باد موجود در تایر از لایه غیر قابل نفوذی در سطح داخلی تایرها استفاده می‏ شود.

منجید تایر منجید هسته مقاوم تایر است که از لایه‌هائی به‌صورت بافت‌های پوشیده شده از لاستیک تشکیل شده است.

این لایه‌ها می‌توانند با زاویه یعنی به‌صورت ضربدر بر روی هم قرار گیرند. برای جلوگیری از اصطکاک بین لایه‌ها و ایجاد مقاومت در منجید، لایه‌ها باید چسبندگی لازم را به یکدیگر داشته باشند.

هر لایه شامل نخ‌هائی است که به صورت چندتائی به هم تابیده و بافته شده‌اند. برحسب نوع استفاده و کاربردی که تایر داشته باشد، میزان مقاومت منجید محاسبه می‌شود طوقه یا بید تایر طوقه تایر شامل سیم‌های فولادی می‌باشد که برحسب نوع تایر با تعداد دور مشخص با لاستیک مخصوص پوشیده می‌شود و توسط لایه‌ها نگهداری می‌شود.

 

جهت کسب اطلاعات در مورد باتری واریان اینجا کلیک نمائید.

شماره تماس امداد باطری به صورت شبانه روزی : 

170 390 22

شارژ باتری ماشین توسط دینام

استارت نزدن ماشین به علت خراب بودن باتری ماشین و دینام ماشین و یا استارت می تواند باشد

 جهت اطمینان از سالم بودن دینام و باتری اتمی ماشین و برق خودرو هر سه ماه یک بار دینام خودرو را تست نمائید

تا از شارژ کامل باتری توسط دینام و عدم نوسان آن اطمینان حاصل فرمائید.

بهترین راه تشخیص خراب بودن باتری ماشین و زمان تعویض باتری

1-به زمان خرید باتری قبلی خودروی خود دقت کنید،معمولا باتری های ماشین بیشتر از 2 ال 3 سال کار نمی کنند.باتری ها دارای تاریخ تولید می باشند که در صورتی که باتری نصب شده بر روی خودروی شما به صورت فابریک نمی باشد (قبلا تعویض گردیده است) اقدام به خواندن تاریخ درج شده بر روی آن نمائید یا با مراجعه به سایت  www.emdadbattri.ir  اقدام به کسب اطلاعات در خصوص آن نمائید.
2- امداد باتری تست باتری خودرویتان را در محل برای شما انجام می دهد.در صورتی که نیاز به تعویض باتری باشد،باتری جایگزین برای شما ارسال خواهد شد.

نکته:

۱- باتری هر خودرو دارای استاندارد و آمپر متناسب با نوع مصرف خودرو می باشد (آمپر بالاتر از استاندارد مشخص ماشین در صورت عدم وجود مصرف کننده در ماشین به دینام خودرو آسیب رسانده و از عمر آن کم می کند)

نحوه تشخیص خراب بودن باتری ماشین از روی رنگ چشمی نشانگر آن

الف - در صورتی که چشمی باتری به رنگ سبز است و از زمان طول عمر طبیعی آن گذشته (بطور متوسط بین 2 الی 2.5 سال) و ماشین استارت نمی خورد خوشبختانه دینام خودروی شما سالم بوده و باتری را شارژ می کند اما به علت کهولت باتری توانایی دریافت شارژ توسط دینام در آن پایین آمده و نیاز به تعویض باتری ماشین شما می باشد.

ب - در صورتی که چشمی نشانگر به رنگ سیاه است (البته در صورتی که باتری محصول شرکت هیوندا کره باشد به رنگ سفید می باشد) نشان دهنده دشارژ شدن باتری بوده و در صورتی که از طول عمر آن بیش از یک سال گذشته باشد باید اقدام به تعویض باطری ماشین نمود . در صورتی که کمتر از یکسال از تعویض باتری گذشته باشد باتری قابل شارژ مجدد بوده و تا مدتی کمتر از حد انتظار اول قابل استفاده می باشد.

ج - در صورتی که چشمی نشانگر به رنگ سفید است (البته در صورتی که باتری محصول شرکت هیوندا کره باشد به رنگ قرمز می باشد) نشان دهنده احتمالا خراب بودن دینام و پایین آمدن سطح الکترولیت باتری و تعویض باتری می باشد.