تماس با امداد باتری ماشین

باتری مناسب ماشین کیا ریوباتری مناسب ماشین جک S5باتری مناسب ماشین سوزوکی ویتارا

  جهت کسب اطلاعات بیشتر با امداد باتری تماس حاصل فرمائید.

شماره تماس امداد باطری به صورت شبانه روزی : 

170 390 22

 

۱- بازديدهاي ماهانه تنها بخش خودرو كه با جاده در تماس است، تايرهاي آن است، پس ايمني شما هنگام رانندگي به اطمينان داشتن از صحت تايرها بستگي دارد. بازديدهاي زير به صورت حداقل ماهي يكبار در اين خصوص به شما اطمينان مي بخشد: باد چرخها را وقتي سرد هستند تنظيم كنيد.

باتری ماشین ریو

توجه داشته باشيد تغيير دما باعث ميشود فشار باد تاير عوض شود، هر ۵ درجه تغيير در درماي هوا، 1psi در فشار باد تاير تغيير ايجاد مي­کند در خصوص تنظيم باد تايرها مهم است بدانيم كه هيچ كس با نگاه كردن به تاير (به­خصوص تاير راديال) نميتواند بگويد تاير كم باد است يا خير زيرا از لحاظ ظاهري حتي ۵۰ درصد كم باد بودن هم قابل­ تشخيص نيست. همچنين خودروهاي گران­قيمتي كه به سيستم هشدار دهنده باد تاير مجهز هستند، تنها زماني راننده را باخبر مي­کنندكه فشار باد تايرها از حد بسيار بحراني گذشته باشد.

براي اطمينان از تنظيم بودن فشار باد بايد يك درجه باد مرغوب خريداري كنيد. معمولاً درجه هاي باد كه آپاراتي ها به كار مي برند دقيق نيستند زيرا به­طوردائم در معرض ضربه اند و به طرز صحيحي نگهداري نمي شوند تايرها را از لحاظ فرسايش غير­متقارن بازديد کنيد. هرگونه ساييدگي غير­معمول ميتواند نشاني از بروز اشكال در سيستم فرمان و تعليق باشد. اگر خورده شيشه، شن و ساير اجسام خارجي لابه­لاي آج گير كرده باشد، آن را خارج كنيد. اين اجسام مي توانند به­تدريج در تاير فرو­­ روند و سبب بروز نشتي باد از آن شوند.

باتری ماشین پراید

باتری ماشین پژو 405

۲- تنظيم بودن چرخها تنظيم بودن چرخها به معني آن است كه همه چرخهاي خودرو نسبت به محور اصلي آن كاملاً عمود و در يك راستا باشند، در غير اين صورت تاير نميتواند به­خوبي به گردش درآيد و مقداري از انرژي صرف كشيده شدن آن ميشود كه ضمن افزايش سوخت، عمر تاير را كم ميكند. براي اطمينان از تنظيم بودن چرخها خودرو را در محل مسطحي مانند يك پاركينگ خلوت به حركت در آوريد، به آرامي فرمان را رها كنيد، نبايد فرمان به هيچ سمتي بكشد. تنظيم فرمان و چرخها بايد حداقل هر ۲۵ هزار كيلومتر يا سالي يكبار انجام شود.

باتری ماشین تیبا

باتری ماشین پژو 206

۳- بالانس تايرها به­طور معمول تاير و متعلقات چرخ روي هم حدود ۲۰ كيلوگرم وزن دارند. اگر اين وزن به طور همگن روي چرخ توزيع نشده باشد به­اصطلاح گفته ميشود چرخ بالانس نيست. تغييري ناچيز به اندازه ۱۴ گرم در اين ۲۰ كيلو سبب ميشود خودرو هنگام حركت مرتعش شود. اگر در فرمان لرزش احساس ميكنيد احتمالاً چرخهاي جلو بالانس نيستند و اگر در صندلي لرزش ميبينيد چرخهاي عقب از بالانس خارج شده اند. لازم است با مراجعه به آپاراتي هر ۲۰ هزار كيلومتر از بالانس بودن چرخها اطمينان پيدا کنيد. فراموش نكنيد در يك شاهراه كه با سرعت ۱۲۰ كيلومتر بر ساعت در حال حركت هستيد، هر تاير حداقل ۱۴ بار در ثانيه در حال چرخيدن است. بالانس نبودن سبب خرابي جلوبندي و سيستم تعليق خودروي شما نيز خواهد شد.

باتری ماشین مگان

باتری ماشین پژو پرشیا

۴- جا به­ جا كردن چرخها بهتر است هر ۵ تا ۸ هزار كيلومتر، جاي تايرها را با يكديگر عوض كنيد، به اين دليل که تايرهاي جلو سريع­تر ساييده مي­شوند زيرا وظيفه چرخش خودرو در پيچها را نيز انجام ميدهند، به­خصوص اگر خودروي شما اكسل جلوست، سايش سريع­تر رخ ميدهد. نحوه تعويض تايرها با يكديگر در دفترچه راهنماي خودرو درج ميشود.

۵- نگهداري لاستيك تاير را بايد در محيط تميز به صورت عمودي انبار كنيد، جايي كه از نور مستقيم آفتاب يا نورهاي مصنوعي شديد، حرارت، موتورهاي الكتريكي (به­دليل ايجاد اوزون) و هيدروكربنها (برشهاي نفتي) دور باشد. اگر لاستيك را روي رينگ نگه مي­داريد، باد آن را روي 15psi تنظيم كنيد تا از ترك برداشتن جلوگيري شود.

 


  جهت سفارش باتری مناسب ماشین لیفان X60 اینجا کلیک نمائید.

شماره تماس امداد باطری به صورت شبانه روزی : 

170 390 22

شارژ باتری ماشین توسط دینام

استارت نزدن ماشین به علت خراب بودن باتری ماشین و دینام ماشین و یا استارت می تواند باشد

 جهت اطمینان از سالم بودن دینام و باتری اتمی ماشین و برق خودرو هر سه ماه یک بار دینام خودرو را تست نمائید

تا از شارژ کامل باتری توسط دینام و عدم نوسان آن اطمینان حاصل فرمائید.

بهترین راه تشخیص خراب بودن باتری ماشین و زمان تعویض باتری

1-به زمان خرید باتری قبلی خودروی خود دقت کنید،معمولا باتری های ماشین بیشتر از 2 ال 3 سال کار نمی کنند.باتری ها دارای تاریخ تولید می باشند که در صورتی که باتری نصب شده بر روی خودروی شما به صورت فابریک نمی باشد (قبلا تعویض گردیده است) اقدام به خواندن تاریخ درج شده بر روی آن نمائید یا با مراجعه به سایت  www.emdadbattri.ir  اقدام به کسب اطلاعات در خصوص آن نمائید.
2- امداد باتری تست باتری خودرویتان را در محل برای شما انجام می دهد.در صورتی که نیاز به تعویض باتری باشد،باتری جایگزین برای شما ارسال خواهد شد.

نکته:

۱- باتری هر خودرو دارای استاندارد و آمپر متناسب با نوع مصرف خودرو می باشد (آمپر بالاتر از استاندارد مشخص ماشین در صورت عدم وجود مصرف کننده در ماشین به دینام خودرو آسیب رسانده و از عمر آن کم می کند)

نحوه تشخیص خراب بودن باتری ماشین از روی رنگ چشمی نشانگر آن

الف - در صورتی که چشمی باتری به رنگ سبز است و از زمان طول عمر طبیعی آن گذشته (بطور متوسط بین 2 الی 2.5 سال) و ماشین استارت نمی خورد خوشبختانه دینام خودروی شما سالم بوده و باتری را شارژ می کند اما به علت کهولت باتری توانایی دریافت شارژ توسط دینام در آن پایین آمده و نیاز به تعویض باتری ماشین شما می باشد.

ب - در صورتی که چشمی نشانگر به رنگ سیاه است (البته در صورتی که باتری محصول شرکت هیوندا کره باشد به رنگ سفید می باشد) نشان دهنده دشارژ شدن باتری بوده و در صورتی که از طول عمر آن بیش از یک سال گذشته باشد باید اقدام به تعویض باطری ماشین نمود . در صورتی که کمتر از یکسال از تعویض باتری گذشته باشد باتری قابل شارژ مجدد بوده و تا مدتی کمتر از حد انتظار اول قابل استفاده می باشد.

ج - در صورتی که چشمی نشانگر به رنگ سفید است (البته در صورتی که باتری محصول شرکت هیوندا کره باشد به رنگ قرمز می باشد) نشان دهنده احتمالا خراب بودن دینام و پایین آمدن سطح الکترولیت باتری و تعویض باتری می باشد.